OSMANLI YAHUDİLERİ
Cahiliye Toplumunda YÖNETİCİ KARAKTERİ
Süper Güçlü Malzeme Elde Etme Yolunda Yeni Arayışlar: Örümcek Ipeği Üreten Keçiler

Etrafınızdaki Herşey Gibi Aslında Siz de Moleküllerden Oluşuyorsunuz!
Dünyayı Kana Bulayan iki Siyasi Gücün Benzerlikleri SİYONİZM ve HAÇLILAR
Bilimin Rotasi Doğru Çizilmelidir
DOĞA ve TEKNOLOJİ

Kuran'da Kadina Verilen Önem
Kibris'ta Dönüm Noktasi
Atomdaki Tasarımın Açtığı Yeni Ufuk: İletken Plastikler
Kaçınılmaz Gerçekler Yaşlılık ve Ölüm

www.harunyahya.org

Araştırma'dan0

Araştırma'dan

Din ve vicdan hürriyetini sınırsız bir şekilde kullanan Türkiye Yahudilerinin yüzyıllardır kesintisiz devam eden Cumartesi duası 15 Kasım sabahı patlayan bombalarla kesintiye uğradı. Beyoğlu Kuledibi'ndeki Neva Şalom Sinagoğu ile Şişli'deki Beth İsrael Sinagoğu'ndaki patlamalarda 24 kişi hayatını kaybederken 300 kişi de yaralandı. Türkiye Sinagoglara düzenlenen saldırıların şokunu atlatamadan İngiltere Başkonsolosluğu ve bir bankanın genel merkezine düzenlenen intihar saldırılarıyla bir kez daha sarsıldı. İslam dininin kesin olarak lanetlediği terör saldırılarına maruz kalan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Sinagog katliamın ardından en çarpıcı açıklamayı Hahambaşı İshak Haleva yaptı. Türkiye tarihinde ilk defa kendilerini bir Başbakanın ziyaret etmesinden büyük memnuniyet duyduklarını açıklayan Haleva, Osmanlı İmparatorluğu'ndan ve Türkiye Cumhuriyeti'nden Allah razı olsun, dedi. Haleva konuşmasında ayrıca şunları söyledi: "Terörün dini ve ideolojisi yoktur. Bu olayda Musevilerden çok Müslümanlar öldü. Her gün gördüğümüz, selamlaştığımız insanlar öldü. Avrupa bunun farkında değil."
Araştırma dergisinin kapak konusunu tarih boyunca bu topraklarda huzur ve barış içinde yaşayan "Osmanlı Yahudileri"ne ayırdık.
Dünyayı kana bulayan siyasi gücün benzerlikleri; Siyonizm ve Haçlılar, İnsanların Düşünmek İstemediği Kaçınılmaz Gerçekler; Yaşlılık ve Ölüm, Cahiliye Toplumunda Yönetici Karakteri, Kuran'da Kadın'a verilen Önem, Bilimin Rotası Doğru Çizilmelidir, KKTC'de Seçime Doğru bu sayımızda yeralan konular arasında...
Bildiğiniz gibi derginiz Araştırma sizlere ilk sayısından bu yana önemli bir emek ürünü olan belgesel filmler hediye etmektedir. Bu belgesellerdeki önemli bilgileri çevrenizdeki insanlarla paylaşmanız bu önemli hizmetin daha da yaygınlaşmasına ve buradaki bilgilerin daha fazla insana ulaşmasına vesile olacaktır.
Bu sayımızda yine sizlere iki muhteşem VCD ediyoruz. Kuran ayetleri ışığında Hz. Süleyman'ın hayatının anlatıldığı "Hz Süleyman" ile Peygamber Efendimiz'in "ibadetin özüdür" dediği duanın öneminin anlatıldığı "Kuran'da Dua" belgeselini zevkle seyredeceksiniz.
0


Özgürlük, hemen hemen her toplum ve ideolojiden kişinin hemfikir olduğu ve savunduğu bir kavramdır. İnsanlık tarihindeki çatışmaların, savaşların çoğundaki amaç, özgürlüğü kazanmak olmuştur.
Batı düşüncesinin özgürlüğe verdiği anlamı şöyle özetleyebiliriz: Özgürlük, insana, diğer insanlar (toplum) ya da devlet -veya başka herhangi bir kurum- tarafından hiçbir kısıtlama ve baskı yapılmamasıdır.Bugün Batı toplumlarının içinde bulundukları toplumsal yapı, modern Batı felsefesi tarafından tarifi yapılan "özgürlük" kavramının, insanın kurtuluşunu sağlamadığını göstermektedir.Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve bir kısım medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle evrimi hiç sorgulamadan kabul etmektedir. Oysa her geçen gün gelişen, paleoantropoloji, antropoloji ve mikrobiyoloji gibi bilim dalları, sözünü ettiğimiz yaygın inanışın aksine, evrim teorisini sürekli yalanlamaktadırlar. Evrimi ispatlamak için 150 yıldır aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi çürütmekten başka bir sonuca varamamışlardır.
Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin ideolojik yönüdür.