OSMANLI YAHUDİLERİ
Cahiliye Toplumunda YÖNETİCİ KARAKTERİ
Süper Güçlü Malzeme Elde Etme Yolunda Yeni Arayışlar: Örümcek Ipeği Üreten Keçiler

Etrafınızdaki Herşey Gibi Aslında Siz de Moleküllerden Oluşuyorsunuz!
Dünyayı Kana Bulayan iki Siyasi Gücün Benzerlikleri SİYONİZM ve HAÇLILAR
Bilimin Rotasi Doğru Çizilmelidir
DOĞA ve TEKNOLOJİ

Kuran'da Kadina Verilen Önem
Kibris'ta Dönüm Noktasi
Atomdaki Tasarımın Açtığı Yeni Ufuk: İletken Plastikler
Kaçınılmaz Gerçekler Yaşlılık ve Ölüm

www.harunyahya.org

Araştırma'dan0

www.harunyahya.org
Öyle ki, merak edilen her konu farklı kategorilerde ele alınarak hazırlanmış. Evrim Teorisinin Çöküşü, Darwinizmin Karanlık Yüzü, Doğa ve Yaratılış, Mikrodünya ve Yaratılış, Kuran ve Bilim, Ahir Zaman ve Kıyamet, Kuran Bilgisi, Sosyal Sorunların Çözümü, Tarih Politika ve Strateji bunlardan yalnızca birkaç tanesi.
Sitede tam metinleriyle birlikte 190 kitap ve 50 belgesel film ücretsiz olarak sunuluyor. Bunların yanında ses kasetleri, makaleler ve dergiler de aynı şekilde temin edilebiliyor. Sürekli olarak güncellenen web sayfasında, interaktif tanıtımlar sayesinde belgesel filmlerin içerikleri hakkında bilgi edinilebiliyor ve her çıkan yeni kitap ana sayfada ayrılan bölümden takip edilebiliyor. Sitede yer alan eserler bilgisayara ücretsiz olarak indirilebildiği gibi site üzerinden online olarak da sipariş verilebiliyor.

Tüm bunların yanında; sitedeki gelişmelerden haberdar olmak için e-mail listesine üye olunabiliyor, Harun Yahya'nın eserleri hakkında görüş bildirilebiliyor ve yazılan görüşler okunabiliyor ve eserlerin dünya çapında uyandırdığı etki hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. Site, başta İngilizce, Almanca, Fransızca, Boşnakça, Endonezyaca, Arapça, Rusça, Malayca olmak üzere 8 ayrı dilde görüntülenebiliyor. Bunun yanısıra içeriğindeki materyaller 37 dünya diline tercüme edilmiş durumda.

0


Özgürlük, hemen hemen her toplum ve ideolojiden kişinin hemfikir olduğu ve savunduğu bir kavramdır. İnsanlık tarihindeki çatışmaların, savaşların çoğundaki amaç, özgürlüğü kazanmak olmuştur.
Batı düşüncesinin özgürlüğe verdiği anlamı şöyle özetleyebiliriz: Özgürlük, insana, diğer insanlar (toplum) ya da devlet -veya başka herhangi bir kurum- tarafından hiçbir kısıtlama ve baskı yapılmamasıdır.Bugün Batı toplumlarının içinde bulundukları toplumsal yapı, modern Batı felsefesi tarafından tarifi yapılan "özgürlük" kavramının, insanın kurtuluşunu sağlamadığını göstermektedir.Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve bir kısım medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle evrimi hiç sorgulamadan kabul etmektedir. Oysa her geçen gün gelişen, paleoantropoloji, antropoloji ve mikrobiyoloji gibi bilim dalları, sözünü ettiğimiz yaygın inanışın aksine, evrim teorisini sürekli yalanlamaktadırlar. Evrimi ispatlamak için 150 yıldır aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi çürütmekten başka bir sonuca varamamışlardır.
Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin ideolojik yönüdür.