OSMANLI YAHUDİLERİ
Cahiliye Toplumunda YÖNETİCİ KARAKTERİ
Süper Güçlü Malzeme Elde Etme Yolunda Yeni Arayışlar: Örümcek Ipeği Üreten Keçiler

Etrafınızdaki Herşey Gibi Aslında Siz de Moleküllerden Oluşuyorsunuz!
Dünyayı Kana Bulayan iki Siyasi Gücün Benzerlikleri SİYONİZM ve HAÇLILAR
Bilimin Rotasi Doğru Çizilmelidir
DOĞA ve TEKNOLOJİ

Kuran'da Kadina Verilen Önem
Kibris'ta Dönüm Noktasi
Atomdaki Tasarımın Açtığı Yeni Ufuk: İletken Plastikler
Kaçınılmaz Gerçekler Yaşlılık ve Ölüm

www.harunyahya.org

Araştırma'dan0

Araştırma'dan


Tüm dünya kamuoyunu meşgul eden Irak-ABD Savaşı, sonucu önceden belli bir senaryo muydu? Saddam Hüseyin'in Baas Partisi ile İsrail arasında nasıl bir gizli ittifak vardı? İsrail, İran-Irak Savaşı sırasında Saddam'ı nasıl kullandı? Saddam, ABD ve İsrail'e rağmen yıllarca nasıl iktidarda kaldı? Bu yazımızda işte bu önemli sorulara cevap arayacağız.


Tüm dünyayı yaklaşık altı aydır meşgul eden Irak-ABD Savaşı sona erdi. Bütün uluslararası hukuk kuralları alt üst edilerek gerçekleştirilen Irak Savaşı’nın perde arkasında İsrail’in parmağının olduğunu ve asıl hedefin İsrail’in gizli dünya egemenliği olduğunu geçtiğimiz sayımızda tüm ayrıntılarıyla gözler önüne sermiştik. Peki bu senaryoda Saddam’ın rolü neydi? Irak topraklarını İsrail’e terk etmekten ve halkını kırdırmaktan başka hiçbir şey yapmayan Saddam ülkesini bilerek mi savaşa sürükledi? ABD, en büyük düşmanı olan Saddam Hüseyin’in kaçmasına neden müsade etti? ABD, İngiliz ve İsrail basını neden Saddam’ın şimdi nerede olduğu konusunda tek bir açıklama yapmıyor? Şimdi tüm dünya bu sorulara cevap arıyor. Araştırma dergisinin kapak konusunu bu soruların cevaplarına ayırdık.

3 Mayıs’ta Bilim Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen “Kıbrıs İçin Gerçek Çözüm” konferansındaydık. Türkiye’den asker, bürokrat, milletvekili, eski bakan ve çok sayıda gazete ve yazarla Kıbrıs’taydık. Mehter Takımı’nın Lefkoşa konseri, Türk dünyasının temsilcileriyle Denktaş’ın kucaklaşması gerçekten bizler için tarihi anlardı. Kıbrıs gezisi bize Kıbrıs davasının anlamını hatırlattı ve Kıbrıs’ta 1963’ten bu yana yaşananları bir kez daha gözden geçirmemize vesile oldu. Bu gezideki izlenimlerimizi dergimizde bulabilirsiniz.

İsrail’in Kıbrıs hesapları, Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in Tüm Dünyaya Örnek Adaleti, Modern Bilimin İslami Temelleri ve Irak Savaşı Mehdi’nin habercisi mi? Başlıklı yazılarda bu sayımızda yer alan konulardan sadece birkaçı yer alıyor.
Sizlere bu sayımızda yine iki VCD hediye ediyoruz. Uzakdoğu’da yaşanan sapkın dini ve felsefi akımların anlatıldığı “İslam ve Uzakdoğu Dinleri” belgeselini yazar Harun Yahya sizler için araştırdı ve belgesel film haline getirilmesinde büyük katkıda bulundu. Ayrıca büyük İslam alimi “Sümbül Efendi”nin hayatını anlatan belgeseli de bu sayımızda ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Görüş ve önerilerinizi lütfen bize e-mail, faks, mektup ve telefon yolu ile ulaştırın.

Yeni bir sayıda buluşmak dileğiyle...Yorum listesi


Mevcut bir yorum yok.

0


Özgürlük, hemen hemen her toplum ve ideolojiden kişinin hemfikir olduğu ve savunduğu bir kavramdır. İnsanlık tarihindeki çatışmaların, savaşların çoğundaki amaç, özgürlüğü kazanmak olmuştur.
Batı düşüncesinin özgürlüğe verdiği anlamı şöyle özetleyebiliriz: Özgürlük, insana, diğer insanlar (toplum) ya da devlet -veya başka herhangi bir kurum- tarafından hiçbir kısıtlama ve baskı yapılmamasıdır.Bugün Batı toplumlarının içinde bulundukları toplumsal yapı, modern Batı felsefesi tarafından tarifi yapılan "özgürlük" kavramının, insanın kurtuluşunu sağlamadığını göstermektedir.Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve bir kısım medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle evrimi hiç sorgulamadan kabul etmektedir. Oysa her geçen gün gelişen, paleoantropoloji, antropoloji ve mikrobiyoloji gibi bilim dalları, sözünü ettiğimiz yaygın inanışın aksine, evrim teorisini sürekli yalanlamaktadırlar. Evrimi ispatlamak için 150 yıldır aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi çürütmekten başka bir sonuca varamamışlardır.
Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin ideolojik yönüdür.