OSMANLI YAHUDİLERİ
Cahiliye Toplumunda YÖNETİCİ KARAKTERİ
Süper Güçlü Malzeme Elde Etme Yolunda Yeni Arayışlar: Örümcek Ipeği Üreten Keçiler

Etrafınızdaki Herşey Gibi Aslında Siz de Moleküllerden Oluşuyorsunuz!
Dünyayı Kana Bulayan iki Siyasi Gücün Benzerlikleri SİYONİZM ve HAÇLILAR
Bilimin Rotasi Doğru Çizilmelidir
DOĞA ve TEKNOLOJİ

Kuran'da Kadina Verilen Önem
Kibris'ta Dönüm Noktasi
Atomdaki Tasarımın Açtığı Yeni Ufuk: İletken Plastikler
Kaçınılmaz Gerçekler Yaşlılık ve Ölüm

www.harunyahya.org

Araştırma'dan0

Bilgisayarınızdaki Kütüphane


www.harunyahya.org sitesi, Harun Yahya'nın tüm eserlerine kolayca ulaşmanızı sağlayan eşsiz bir kaynak. Harun Yahya yıllardır yaptığı bilimsel ve kültürel çalışmalarla ulusal ve uluslararası çapta büyük hizmetler veriyor. Uzun yıllar sonunda ortaya çıkmış bir külliyatın hiçbir ticari kaygı gözetilmeden ücretsiz olarak sunulması, karşılığında halkımızın büyük ilgisini getiriyor. Harun Yahya’nın 40’ı aşkın sitesinin ana merkezi olarak niteleyebileceğimiz www.harunyahya.org adresini sadece geçen ay 160 binden fazla kişi ziyaret etti.

Sitede kitaplar başlığı altında 200’den fazla eser okuyucuya sunulmuş durumda. Kitapları tam sayfa ve resimli halleriyle okuyabilir, üstelik isterseniz bilgisayarınıza ücretsiz indirilebilirsiniz.

Sadece kitaplar değil, yazarın kitaplarından faydalanarak hazırlanmış mp3 formatında ses kasetleri, filmler, masaüstü resimleri, makaleler ve konferans kayıtları tek bir adresi ziyaret etmekle elinizin altında. Ayrıca her ay yayımlanan Mercek, Araştırma ve Düşünen Çocuk dergilerini okumanız mümkün. Yine bu adreste Harun Yahya’nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanan diğer sitelere link veriliyor. Üstelik yapılan ve yapılmakta olan yeni etkinliklerin haberleri ve Harun Yahya’nın yurt dışındaki faaliyetlerinin yankılarını da bu sitede okuyabilirsiniz.

Sitede faydalanmanıza sunulan eserlerin içeriğindeki bilgi yoğunluğu, üslubun akıcılığı ve görsel tasarımdaki renklilikle desteklenmekte. Eminiz siteyi bir defa ziyaret etmeniz, bu adresi bilgisayarınızın “sık kullanılanlar” menüsüne eklemeniz için yeterli olacak. Türkiye’nin En Kapsamlı Fikir ve Kültür Sitesi olarak bilinen bu sitedeki eserler Hayata Bakışınızı Değiştirecek.
0


Özgürlük, hemen hemen her toplum ve ideolojiden kişinin hemfikir olduğu ve savunduğu bir kavramdır. İnsanlık tarihindeki çatışmaların, savaşların çoğundaki amaç, özgürlüğü kazanmak olmuştur.
Batı düşüncesinin özgürlüğe verdiği anlamı şöyle özetleyebiliriz: Özgürlük, insana, diğer insanlar (toplum) ya da devlet -veya başka herhangi bir kurum- tarafından hiçbir kısıtlama ve baskı yapılmamasıdır.Bugün Batı toplumlarının içinde bulundukları toplumsal yapı, modern Batı felsefesi tarafından tarifi yapılan "özgürlük" kavramının, insanın kurtuluşunu sağlamadığını göstermektedir.Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve bir kısım medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle evrimi hiç sorgulamadan kabul etmektedir. Oysa her geçen gün gelişen, paleoantropoloji, antropoloji ve mikrobiyoloji gibi bilim dalları, sözünü ettiğimiz yaygın inanışın aksine, evrim teorisini sürekli yalanlamaktadırlar. Evrimi ispatlamak için 150 yıldır aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi çürütmekten başka bir sonuca varamamışlardır.
Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin ideolojik yönüdür.