OSMANLI YAHUDİLERİ
Cahiliye Toplumunda YÖNETİCİ KARAKTERİ
Süper Güçlü Malzeme Elde Etme Yolunda Yeni Arayışlar: Örümcek Ipeği Üreten Keçiler

Etrafınızdaki Herşey Gibi Aslında Siz de Moleküllerden Oluşuyorsunuz!
Dünyayı Kana Bulayan iki Siyasi Gücün Benzerlikleri SİYONİZM ve HAÇLILAR
Bilimin Rotasi Doğru Çizilmelidir
DOĞA ve TEKNOLOJİ

Kuran'da Kadina Verilen Önem
Kibris'ta Dönüm Noktasi
Atomdaki Tasarımın Açtığı Yeni Ufuk: İletken Plastikler
Kaçınılmaz Gerçekler Yaşlılık ve Ölüm

www.harunyahya.org

Araştırma'dan0

Dünyadan Yankılar


Siyasi, bilimsel ve imani konularda 200’ü aşkın kitap ve 100’e yakın belgesele imzasını atan Harun Yahya’nın eserleri tüm dünyaya hızla yayılıyor.

Harun Yahya’nın 1986 yılında yayınladığı ilk kitabı olan “Yahudilik ve Masonluk”un ardından siyasi, bilimsel ve imani konularda 200’ü aşkın eseri yayınlandı. Ayrıca yine yazarın eserlerinden yararlanılarak hazırlanan 100’e yakın belgesel film büyük ilgi görüyor. Yazarın eserleri son yıllarda sadece Türkiye’de değil 32 dilde ve 80 ülkede takip ediliyor.

Almanya İman Hakikatleri ile Tanıştı


2002-2003 yılları içerisinde Harun Yahya’nın 12 kitabı Almanca'ya çevrilerek seçkin kitabevlerinin raflarında yerini aldı.
 1. Harika Petekler İnşa Eden Balarıları
 2. İmanı Çabuk Anlamak,
 3. Darwinizm’in Sonu,
 4. Hz. İsa Gelecek,
 5. İyilerin İttifakı,
 6. Kavimlerin Helakı,
 7. Evrim Aldatmacası,
 8. Pişman Olmadan Önce,
 9. Kuran’da Vicdanın Önemi,
 10. Düşünen İnsanlar İçin
 11. İslam Terörü Lanetler
 12. Evrenin Yaratılışı

Harun Yahya’nın Almanca’ya çevrilen bu eserleri Avrupa’nın çeşitli merkezlerine düzenli olarak ulaştırılıyor. Yayınevi yetkilileri Harun Yahya’nın eserlerine Almanya ve Avusturya’da büyük ilgi olduğunu ve yazarın birçok eserinin baskı safhasında olduğunu, bunların da en kısa zamanda okuyucularla buluşturulacağını açıkladılar. Almanca eserlere ulaşmak için: Okusan Yayınları Almanya Temsilciliği (610-7301932 ve 33)Harun Yahya’nın Eserleri Arapça Olarak Yayınlanıyor


Harun Yahya’nın eserleri Arap ülkelerinde de büyük ilgi görüyor. Harun Yahya’nın Arapça basılmış 11 kitabının yanında çevirisi biten 22 kitabı da kısa zaman sonra okuyuculara sunulacak. Harun Yahya’nın Arapça olarak yayınlanan kitapları şunlar:
 1. Canlılardaki Fedakarlık,
 2. Hücredeki Bilinç,
 3. Doğadaki Tasarım,
 4. İhtişam Her Yerde,
 5. Kuran Mucizeleri,
 6. Mucizeler Zinciri,
 7. Evrim Aldatmacası
 8. Allah'ın Renk Sanatı
 9. Evrenin Yaratılışı
 10. Derin Düşünmek
 11. İnsanın Yaratılış Mucizesi

Bu kitapların yanında Arapça olarak hazırlanan 12 adet belgesel film de önümüzdeki ay Arap TV’lerinde gösterime girecek.Kuran Mucizeleri Çin’de


Harun Yahya’nın Kuran Mucizeleri, Evrenin Yaratılışı ve Evrim Aldatmacası isimli kitapları Çin’in yanında Singapur ve Tayvan’da da büyük ilgi görüyor. Özellikle akademik çevreler tarafından takip edilen Harun Yahya’nın Çince eserlerine geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi: “İslam Terörü Lanetler”

11 Eylül saldırılarının ardından İslam Dini ile terörist eylemler arasında bir bağlantı kurmaya çalışan çevrelere en net cevabı veren kitap, geçtiğimiz aylarda Rusça, Fransızca, İngilizce, Almanca ve Arapça'ya çevrilmişti.
Kazakistan Harun Yahya Okuyor


Kazakistan Akmola Tıp Fakültesi'nde derslerde artık Rusça olarak hazırlanmış olan Harun Yahya belgeselleri izleniyor. Belgesellerin gösterimine Şubat ayının ilk haftasında başlandı. Filmlerin konularının Tıp ilmine uygunluğu ve öğrencilerin kavrama yeteneklerini artırması, fakültenin öğretim üyeleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Tıp fakültesinde dördüncü sınıflara "İnsanın Yaratılışı", beşinci sınıflara ise "Hücredeki Mucize" belgesellerinin gösterimi yapılıyor. Belgesellerdeki konuların titizlikle seçilmesi ve rahat anlaşılır olması filmi izleyen öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin takdirini kazandı.
Önümüzdeki günlerde daha birçok belgesel gösterime girecek. Birçok öğretim görevlisinin yıllık ders programlarına giren Harun Yahya'nın eserleri ayrıca Akmola Tıp Akademisi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Batirov Tuleubay Uralbayevic’in makalelerine de konu oldu. (Harun Yahya, Dünyadan Yankılar)Mercek Dergisi Yabancı Ülkelerde


Türkiye’de büyük ilgi gören aylık Bilim ve Kültür Dergisi Mercek’in, geçtiğimiz aylarda İngilizce ve Arapça versiyonları yayınlandı. Amerika’da düzenli olarak çıkmaya devam edecek bu dergi de Harun Yahya’nın eserlerinden yararlanılarak hazırlanıyor. Derginin yanında okuyuculara hediye olarak verilen VCD’ler büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz ay Rusça ve Endonezyaca olarak da yayınlanan derginin çeşitli dillere tercümesi hızla devam ediyor.
0


Özgürlük, hemen hemen her toplum ve ideolojiden kişinin hemfikir olduğu ve savunduğu bir kavramdır. İnsanlık tarihindeki çatışmaların, savaşların çoğundaki amaç, özgürlüğü kazanmak olmuştur.
Batı düşüncesinin özgürlüğe verdiği anlamı şöyle özetleyebiliriz: Özgürlük, insana, diğer insanlar (toplum) ya da devlet -veya başka herhangi bir kurum- tarafından hiçbir kısıtlama ve baskı yapılmamasıdır.Bugün Batı toplumlarının içinde bulundukları toplumsal yapı, modern Batı felsefesi tarafından tarifi yapılan "özgürlük" kavramının, insanın kurtuluşunu sağlamadığını göstermektedir.Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve bir kısım medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle evrimi hiç sorgulamadan kabul etmektedir. Oysa her geçen gün gelişen, paleoantropoloji, antropoloji ve mikrobiyoloji gibi bilim dalları, sözünü ettiğimiz yaygın inanışın aksine, evrim teorisini sürekli yalanlamaktadırlar. Evrimi ispatlamak için 150 yıldır aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi çürütmekten başka bir sonuca varamamışlardır.
Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin ideolojik yönüdür.