OSMANLI YAHUDİLERİ
Cahiliye Toplumunda YÖNETİCİ KARAKTERİ
Süper Güçlü Malzeme Elde Etme Yolunda Yeni Arayışlar: Örümcek Ipeği Üreten Keçiler

Etrafınızdaki Herşey Gibi Aslında Siz de Moleküllerden Oluşuyorsunuz!
Dünyayı Kana Bulayan iki Siyasi Gücün Benzerlikleri SİYONİZM ve HAÇLILAR
Bilimin Rotasi Doğru Çizilmelidir
DOĞA ve TEKNOLOJİ

Kuran'da Kadina Verilen Önem
Kibris'ta Dönüm Noktasi
Atomdaki Tasarımın Açtığı Yeni Ufuk: İletken Plastikler
Kaçınılmaz Gerçekler Yaşlılık ve Ölüm

www.harunyahya.org

Araştırma'dan0

www.cavityalcin.com

Yepyeni içeriği ile şimdi yayında, hemen ziyaret edin!..Dergimizin yazarlarından Cavit Yalçın'ın internet sitesi yeniden düzenlendi. Dünya siyasetinden canlılar dünyasına, Türk dünyasının güncel problemlerinden Kuran'da tarif edilen İslam ahlakına kadar birçok farklı konuda değerli yazılara imza atmış yazarın tüm çalışmaları internet sitesine eklendi.

www.cavityalcin.com doyurucu içeriği ile 2003 yılının en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olmaya aday...

Sitede aranılan her konuya çok kolay erişilebilmesi kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Yazarın günlük gazetelerde çıkan yazı dizileri, makaleleri, yazar tarafından hazırlanan Türk dünyası ve cuma sohbetleri sayfaları 3 senelik bir arşiv olarak mevcut. Kaçırdığınız bütün çalışmalara buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca haftalık olarak hazırlanan bu sayfalar, bilgisayarınıza indirebilmeniz için Pdf formatında, sayfa düzeni yapılmış olarak da mevcut.

Yazarın kitapları ve eserlerinden faydalanılarak hazırlanan filmler de bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir şekilde sizi bekliyor.

Sitede çocuklar da unutulmamış. Yazarın haftalık çeşitli dergilerde çıkan çocuk yazıları ve hikayeleri “Çocuklar İçin” başlığı altında yayımlanmakta.

Siteden bazı başlıklara göz atmak gerekirse; Dünya Siyasetinin Gündemi, İman Sevinci, Türk Dünyası, Download Bölümü ilk göze çarpanlardan. Sitede çok etkileyici bir Wallpaper ve Screensaver arşivi de mevcut. Bilgisayarınızı süslemek için hazırlanmışlar. www.cavityalcin.com kültür dünyamızda önemli bir eksikliği gidermek için hazırlandı. Bu eşsiz kütüphaneyi hemen ziyaret edin.
0


Özgürlük, hemen hemen her toplum ve ideolojiden kişinin hemfikir olduğu ve savunduğu bir kavramdır. İnsanlık tarihindeki çatışmaların, savaşların çoğundaki amaç, özgürlüğü kazanmak olmuştur.
Batı düşüncesinin özgürlüğe verdiği anlamı şöyle özetleyebiliriz: Özgürlük, insana, diğer insanlar (toplum) ya da devlet -veya başka herhangi bir kurum- tarafından hiçbir kısıtlama ve baskı yapılmamasıdır.Bugün Batı toplumlarının içinde bulundukları toplumsal yapı, modern Batı felsefesi tarafından tarifi yapılan "özgürlük" kavramının, insanın kurtuluşunu sağlamadığını göstermektedir.Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve bir kısım medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle evrimi hiç sorgulamadan kabul etmektedir. Oysa her geçen gün gelişen, paleoantropoloji, antropoloji ve mikrobiyoloji gibi bilim dalları, sözünü ettiğimiz yaygın inanışın aksine, evrim teorisini sürekli yalanlamaktadırlar. Evrimi ispatlamak için 150 yıldır aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi çürütmekten başka bir sonuca varamamışlardır.
Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin ideolojik yönüdür.