OSMANLI YAHUDİLERİ
Cahiliye Toplumunda YÖNETİCİ KARAKTERİ
Süper Güçlü Malzeme Elde Etme Yolunda Yeni Arayışlar: Örümcek Ipeği Üreten Keçiler

Etrafınızdaki Herşey Gibi Aslında Siz de Moleküllerden Oluşuyorsunuz!
Dünyayı Kana Bulayan iki Siyasi Gücün Benzerlikleri SİYONİZM ve HAÇLILAR
Bilimin Rotasi Doğru Çizilmelidir
DOĞA ve TEKNOLOJİ

Kuran'da Kadina Verilen Önem
Kibris'ta Dönüm Noktasi
Atomdaki Tasarımın Açtığı Yeni Ufuk: İletken Plastikler
Kaçınılmaz Gerçekler Yaşlılık ve Ölüm

www.harunyahya.org

Araştırma'dan0

www.radyoharunyahya.com

Harun Yahya’dan Bir Yenilik DahaHarun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanan birçok radyo programı ülke çapındaki ulusal veya yerel radyo istasyonlarında ilgiyle dinlenmekte... Radyolarda büyük bir beğeniyle izlenen, 7’den 77’ye herkese hitap edebilecek bir anlatım çarpıcılığına sahip bu çalışmalara artık internetten ulaşmanız mümkün. Bundan sonra dinleyemediğiniz tüm programlara anında ulaşabileceksiniz. Sadece dinlemekle de kalmayacak arzu ettiğiniz takdirde bunları bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceksiniz.

Bu sesli bilgi hazinesi sayesinde, geniş çaplı bir arşiviniz olacak, böylece hem kendiniz dinlediğinizde hem de yakınlarınıza dinlettiğinizde oldukça faydalı olan bu eserlerden istifade etmiş olacaksınız.

Radyolarda yayınlanan ve www.radyoharunyahya.com sitesinde istifadenize sunulan bu çalışmalar şu bölümlerden oluşmakta:

“Sohbetler” bölümünde; 10’ar ve 20’şer dakikalık karşılıklı sohbetler yer alıyor. Sohbetler bölümünde canlılardaki muhteşem sistemler, iman hakikatleri, imani konular ele alınıyor.

“Piyesler” bölümünde ise, içeriğini radyolardan yakından tanıdığınız gibi, uzun (25-40 dakikalık) ve kısa (8-13 dakikalık) olmak üzere çeşitli bilimsel ve imani konular piyes şeklinde ele alınmaktadır.

Sitenin “soru-cevap programları” kısmında ise, çeşitli radyolarda yayınlanan 5 dakikalık programlara ulaşabiliyorsunuz. Bu programın işleyişi ise konuşmacının konuları soru cevap şeklinde ele alması. En çok merak edilen soruların ele alınıp cevaplandığı bu soru-cevap programları içinde sizin de merakınızı giderecek konular olacaktır.

Sitede ayrıca yine radyolarda yayınlanan, Harun Yahya eserlerinden faydalanılarak hazırlanan tüm ses kasetlerine de ulaşabiliyorsunuz. Yaklaşık 60 dakikalık çok sayıda ses kasetinden oluşan bu bölümde, evrendeki canlı cansız sistemlerdeki yaratılış mucizelerine tanık olacaksınız. Aynı zamanda imani konuların da ele alındığı kasetler, sizleri derin düşünmeye yöneltecek ve Allah'ın kusursuz yaratışındaki hikmetin kavranmasına vesile olacaktır.

Herkesin hizmete sunulmuş sayısız çalışmanı bulunduğu bu siteden mümkün olduğu kadar faydalanmanız artık sizin elinizde. Bu fırsatı kaçırmayın...
0


Özgürlük, hemen hemen her toplum ve ideolojiden kişinin hemfikir olduğu ve savunduğu bir kavramdır. İnsanlık tarihindeki çatışmaların, savaşların çoğundaki amaç, özgürlüğü kazanmak olmuştur.
Batı düşüncesinin özgürlüğe verdiği anlamı şöyle özetleyebiliriz: Özgürlük, insana, diğer insanlar (toplum) ya da devlet -veya başka herhangi bir kurum- tarafından hiçbir kısıtlama ve baskı yapılmamasıdır.Bugün Batı toplumlarının içinde bulundukları toplumsal yapı, modern Batı felsefesi tarafından tarifi yapılan "özgürlük" kavramının, insanın kurtuluşunu sağlamadığını göstermektedir.Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve bir kısım medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle evrimi hiç sorgulamadan kabul etmektedir. Oysa her geçen gün gelişen, paleoantropoloji, antropoloji ve mikrobiyoloji gibi bilim dalları, sözünü ettiğimiz yaygın inanışın aksine, evrim teorisini sürekli yalanlamaktadırlar. Evrimi ispatlamak için 150 yıldır aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi çürütmekten başka bir sonuca varamamışlardır.
Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin ideolojik yönüdür.