Balkanlardaki İslam'ın Kahraman Lideri: ALİYA İZZETBEGOVİÇ


Balkan Müslümanları İstanbul'daydı
Batı Trakya Müslümanları
Sahte Dünyanın Acılarından Tutku Ve Hırs
Çin'in Batıl İnancı: ŞAMANİZM

Mübarek Ramazan
Işığın Bilinmeyen Özellikleri
Vücudumuzdaki Sayaç : Tansiyon
"Dindar Evrim" Yanılgısına KURAN'DAN CEVAPLAR

www.darwinizmin
sonu.com

Araştırma'dan0
Harun Yahya'nın eserlerinin etkisi, sadece Türkiye ile sınırlı değildir. Dünyanın dört bir yanındaki kitapçılarda Harun Yahya’nın kitaplarını, dergi ve gazetelerde de farklı dillerdeki makalelerini görmek mümkündür. Amerika’da, Kanada’da, Rusya’da ya da Singapur’da bir dergide Harun Yahya imzasını taşıyan bir makale okumak olasıdır. Harun Yahya’nın okurları arasında her ülkeden, her dilden ve dinden çok sayıda insan yer almaktadır.

Bu değerli eserlerin dünya üzerinde oluşturduğu etkiyi anlamak için internet üzerinde “Harun Yahya” ismini yazıp, basit bir tarama yapmak yeterlidir. Bu arama sonucunda karşınıza bir anda binlerce sayfa çıkacaktır. Bu sayfalarda Harun Yahya’nın yabancı dillere çevrilmiş makalelerini, kitaplarının tanıtımlarını ve dünyanın dört bir yanında yaşayan insanların kitaplar hakkındaki yorumlarını bulabilirsiniz. Bu ülkeler arasında ilk akla gelenler ise; Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Avustralya, Singapur, Polonya, Fransa, Arjantin, İspanya, Rusya, Pakistan, Hindistan, Malezya, Arnavutluk, Bosna-Hersek, İtalya, Kuzey Afrika ülkeleri ve pekçok Arap ülkesidir.
Dünyanın dört bir yanına dağıtım yapan büyük bir İngiliz yayınevi Harun Yahya’nın pekçok kitabının İngilizce baskısını yapmış ve gördüğü yoğun ilgi nedeniyle de sürekli yeni baskılarla ilgili hızlı bir çalışma içine girmiş durumdadır. Örneğin yayınlandığı her ülkede çok büyük etkiler oluşturan ve Türkiye’de de gündemden hiçbir şekilde düşmeyen Harun Yahya imzalı Evrim Aldatmacası isimli kitap “Evolution Deceit” ismiyle İngilizce’ye çevrilmiş, ve basılmıştır. İlk baskısının kısa sürede tükenmesinin ardından yeni baskıları yapılan kitabın en son olarak altıncı baskısı basılmıştır. Evrim Aldatmacası kitabı Türkçe ve İngilizce dahil olmak üzere toplam 10 dilde basılmıştır: Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Boşnakça, Arnavutça, Rusça, Endonezyaca, Malezyaca. Bu kitabın Arapça ve Fransızcaları baskı hazırlıkları aşamasındadır. Ayrıca Bulgarca, Çince, Japonca, Portekizce çevirileri de devam etmektedir ve Allah izin verirse önümüzdeki aylarda basılacaktır.

Harun Yahya'nın Eserleri Hakkında Dünyadan Yankılar
isimli kitabı buradan okuyabilirsiniz.Harun Yahya'nın Evrim Aldatmacası isimli kitabının dünyada yarattığı etki çok büyüktür. Öyle ki, ünlü bilim dergisi New Scientist 22 Nisan 2000 tarihli sayısında Harun Yahya'nın evrim teorisi ile ilgili eserlerinin etkisine dikkat çekmiş; evrim teorisinin yanlışlığının ve yaratılış gerçeğinin anlatılması konusunda Harun Yahya'nın "uluslararası bir kahraman" haline geldiğini ifade etmiştir.

Bunun yanısıra bilim dünyasının önde gelen dergisi Science'ın 18 Mayıs 2001 tarihli sayısında Harun Yahya'nın Türkiye'deki Yaratılış Gerçeği konusundaki çalışmalarına geniş yer verilmiştir. R.Koening imzasıyla ve "Avrupa ile Asya'nın Birleştiği Noktada Yaratılış Kök Salıyor" başlığıyla yayınlanan bu makalede Türkiye'de Harun Yahya'nın eserleriyle çığ gibi büyüyen yaratılış akımı karşısında evrimci Türk bilim adamlarının çaresizlikleri anlatılmıştır. Dünyanın önde gelen evrimci yayını olan Science dergisinde yer alan aşağıdaki satırlar, Harun Yahya'nın başarılı eserlerinin bilim dünyasındaki yankısıdır:

"Ülkenin her tarafında Evrim Aldatmacası ve Darwinizmin Karanlık Yüzü gibi başlıklarla ve Harun Yahya müstear ismiyle yayınlanan iyi hazırlanmış kitaplar dağıttılar. O derece ki bazıları bu kitapların ülkenin bazı bölgelerinde okullarda okutulan ders kitaplarından daha etkin olduğundan yakınıyorlar."

Ayrıca dergide Evrim Aldatmacası kitabının resminin altında şu yorum dikkat çekiyor:

"Olay çıkardı - Evrim Aldatmacası gibi kitaplar çok geniş bir okuyucu kitlesine sahip"

Yazarın Kavimlerin Helakı isimli kitabı ise yine aynı yayınevi tarafından "Perished Nations" adıyla basılmıştır ve baskısı çok kısa süre içinde tükenmiş, en son olarak 4. baskısı yapılmıştır. Kavimlerin Helakı aynı zamanda İspanyolca, Portekizce, Almanca, Fransızca, Rusça, ve Arnavutça olarak da basılmıştır.

Harun Yahya'nın aynı yayınevi tarafından basılan diğer kitapları ise şunlardır: Dünya Hayatının Gerçeği (The Truth of Life of this World), Düşünen İnsanlar İçin (For Men of Understanding), Sakın Anlamazlıktan Gelmeyin (Never Plead Ignorance), Derin Düşünmek (Deep Thinking), Karınca Mucizesi (The Miracle In The Ant), Atom Mucizesi (The Miracle in Atom), Allah'ın Renk Sanatı (Allah's Artistry in Color), Hz. İsa Gelecek (Jesus Will Return), Çözüm Kuran Ahlakı (Solution The Values of the Qur'an), Doğadaki Tasarım (Design in Nature), Çocuklar Darwin Yalan Söyledi (Wonders of Allah's Creation)...

Bunun yanı sıra yazarın Allah Akılla Bilinir (Allah Is Known Through Reason), Kuran Bilime Yol Gösterir (The Qur'an Leads the Way to Science), Darwinizm'in İnsanlığa Getirdiği Belalar (Disasters Darwinism Brought to Humanity), Kuran Mucizeleri (Miracles of the Qur'an), Sonsuzluk Başlamış Durumda (Eternity Has Already Begun), Zamansızlık ve Kader Gerçeği (Timelessness and the Reality of Fate), Evrenin Yaratılışı (Creation of the Universe), Darwinizm'in Sonu (Tell Me About Creation), Bitkilerdeki Yaratılışı Mucizesi (The Miracle in the Creation of Plants), Savunma Sistemi Mucizesi (The Miracle of the Immune System), Örümcekteki Mucize (The Miracle in the Spider), Gerçeği Bilmek (Knowing the Truth), İslam Terörü Lanetler (Islam Denounces Terrorism), Darwinizm'in Kanlı İdeolojisi: Faşizm (Fascism: The Bloody Ideology of Darwinism), Hayalin Diğer Adı Madde (Matter Other Name for Illusion), Kusursuz Petekler İnşa Eden Balarıları (Honeybees that Build Perfect Combs), Küçük Dostlarımız Karıncaların Dünyası (The World of Our Little Friends), Kuran Ahlakı (The Moral Values in the Quran), Gerçeği Düşündünüz mü? (Ever Thought About The Truth?), Kuran'da Temel Kavramlar (Basic Concepts in Quran), Ölüm Kıyamet Cehennem (Death Resurrection Hell), Dinsizliğin İlkel Mantığı (Crude Understanding of Disbelief), Kuran'da Vicdanın Önemi (Importance of Conscience in the Qur'an), Pişman Olmadan Önce (Before You Regret), İmanı Çabuk Anlamak (Quick Grasp of Faith), İyilerin İttifakı (Alliance of the Good), Akılsız Kuran'ı Nasıl Yorumlar (How Do Unwise Interpret the Qur'an), Kuran'ın Bazı Sırları (Some Secrets of the Qur'an) adlı kitapları İngilizce'ye çevrilmiş ve yurtdışında çeşitli yayınevleri tarafından yayınlanmıştır.

Harun Yahya'nın diğer pek çok dilde basılmış olan kitaplarını şu şekilde saymak mümkündür: Kavimlerin Helakı, Düşünen İnsanlar İçin, Evrenin Yaratılışı, Pişman Olmadan Önce, Hayvanlar Alemi, Kusursuz Petekler İnşa Eden Balarıları, Küçük Dostlarımız Karıncaların Dünyası kitapları Fransızca olarak; Derin Düşünmek, Allah Akılla Bilinir, Gerçeği Düşündünüz mü, Karınca Mucizesi, Evrim Aldatmacası Endonezyaca olarak; Evrim Aldatmacası Malezyaca olarak; Kuran Mucizeleri, Kavimlerin Helakı, Evrim Aldatmacası, Düşünen İnsanlar İçin, Kusursuz Petekler İnşa Eden Balarıları, Küçük Dostlarımız Karıncaların Dünyası Rusça olarak; Kavimlerin Helakı, Düşünen İnsanlar İçin, Evrim Aldatmacası Almanca olarak; Düşünen İnsanlar İçin, Allah Akılla Bilinir ve Karınca Mucizesi Urduca olarak; Gizli El Bosna'da, Kuran Mucizeleri, Evrim Aldatmacası, Kusursuz Petekler İnşa Eden Balarıları Boşnakça olarak; Ölüm-Kıyamet-Cehennem isimli kitabı ise Polonya'da bir yayınevi tarafından Lehçe olarak yayınlanmıştır. Şu ana kadar basılmış olanların yanısıra yazarın diğer birçok eserinin İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Danimarkaca, Flemenkçe, Rusça, Kazakça, Estonyaca, Azerice, Arnavutça, Lehçe, Boşnakça, Sırpça, Bulgarca, Urduca, Arapça, Farsça, Bengoli dili, Endonezce, Malezyaca, Çince, Japonca, Uygurca'ya çevirileri devam etmektedir. Hedefinsanların dünyaya bakış açısını değiştiren Harun Yahya külliyatının tüm dünya insanlarına kendi dillerinde ulaştırılması ve tüm insanların kitaplardaki bu anlatımlardan faydalanabilmeleridir

Internette "Harun Yahya"Harun Yahya eserlerinin yer aldığı ve şu an ziyaret ettiğiniz internet sitesi her gün binlerce insana hizmet vermektedir. Sitemizde Harun Yahya'nın kaleme almış olduğu sayısı 200'e yakın kitabının hepsinin tam metni internet kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu, internet üzerinde eşine az rastlanan bir hizmettir. Internette kitap tanıtımı yapan diğer sayısız sitede, kitapların sadece kısa bir özeti verilmekte ya da ana başlıkları sıralanmaktadır. Bundaki amaç, okuyucuyu kitaplara özendirmek ve bunları satın alması için teşvik etmektir. Bazı internet sitelerinde ise bir makalenin ya da kitabın tam metninin verilmesi için kredi kartı aracılığıyla para talep edilmektedir. Oysa sitemizde tüm kitaplar dünyanın dört bir yanından dileyen herkesin kolayca ulaşabileceği şekilde ücretsiz yayınlanmaktadır.

Bu sitede ayrıca Harun Yahya'nın eserlerinden derlenerek hazırlanmış çeşitli ses ve video kaset çalışmaları da mevcuttur. Yazarın İngilizce makalelerini, İngilizce kitaplarının tanıtımlarını ve bunlarla ilgili diğer bilgileri ise, aynı adreslerden ulaşabileceğiniz "Harun Yahya Series" ismiyle hazırlanmış İngilizce internet sayfasında bulabilirsiniz. (http://www.harunyahya.com) Harun Yahya'nın kitap, makale ve video kasetlerinin erişilebileceği bu internet sitesi aynı zamanda Almanca, Fransızca, Boşnakça, Rusça, Endonezyaca, Malezyaca, Arapça olarak da mevcuttur.

Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanan yabancı dillerdeki diğer internet sayfaları ise şu şekildedir:
http://www.evolutiondeceit.com,
http://www.perishednations.com,
http://www.evolutiondocumentary.com,
http://www.jesuswillreturn.com,
http://www.secretbeyondmatter.com,
http://www.creationofuniverse.com,
http://www.islamdenouncesterrorism.com,
http://www.islamdenouncesantisemitism.com...
Harun Yahya eserlerini Türkçe ve diğer dillerde bulabileceğiniz tüm siteler için bakınız:
http://www.harunyahya.com/linkler.htm


Öte yandan internette "Harun Yahya" ismini yazdığınızda karşınıza yüzlerce adres daha çıkacaktır. Bu adresler tüm dünyadaki İslami organizasyonlara, bilimsel kuruluşlara ve çeşitli üniversitelere aittir. Harun Yahya'nın gerek bilimsel, gerek siyasi, gerekse imani içerikli olarak yazdığı eserler tüm dünya Müslümanları arasında yoğun bir ilgi ile okunmaktadır.

Adnan Oktar'ın eserlerine yer veren en dikkat çekici sitelerden biri http://www.islamicity.org adresinden ulaşabileceğiniz sayfadır. Bu sayfa, günde ortalama 2.5 milyona ulaşan ziyaretçi sayısı ile dünya Müslümanları arasında en yoğun ilgiyi gören sayfalardan biridir. Islamic City sayfasında, Harun Yahya için özel olarak hazırlanmış bölüme ise http://www.islamicity.com/Science/QuranAndScience adresinden ulaşabilirsiniz. Bu İngilizce sayfa dışında Harun Yahya'nın eserlerine, yazarla ilgili bilgilere, kitap tanıtımlarına ve makalelere yer veren çeşitli dillerdeki yüzlerce adresten birkaçı şöyledir:

http://www.ummah.net/harunyahya
http://www.islamzine.com/harunyahya
http://pages.intnet.mu/tic
http://www.webislam.com/BEI/pueblos/
http://perso.wanadoo.fr/islamnet/verite.htm
http://www.aslim-taslam.com/breve.php3?id_breve=8
http://www.aslim-taslam.com/article.php3?id_article=62
http://www.muslimworld.co.uk/harunyahya.htm
http://www.ifrance.com/harunyahya/
http://iquebec.ifrance.com/cciq/index2.html
http://www.islamfr.com/harunyahya/
http://www.jamiat.org.za/harun/darwin1.html
http://www.islamicinstitute.com/pueblos.htm
http://pages.intnet.mu/tic/artpub.htm
http://www.saphir-mediation.com/harun_yahya.htm


Harun Yahya Eserleri İle İlgili Yurtdışında Gerçekleştirilen Diğer Çalışmalar
İngiltere'de Harun Yahya'nın eserlerinden yararlanılarak farklı yönde çalışma yapan bir şirket ise Kavimlerin Helakı ve Darwinizm'in İnsanlığa Getirdiği Belalar kitaplarının özetlerini Kavimlerin Helakı(Perished Nations) ve Darwin'in Karanlık Yüzü (Dark Face of Darwin) isimleriyle ses kaseti olarak piyasaya sürmüştür.

Türkiye'de Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanan belgesel filmlerden Evrim Teorisinin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği, Evrenin Yaratılışı, Maddenin Ardındaki Sır, Kuran Mucizeleri, Yaratılış Gerçeği, Hücredeki Mucize, Denizlerdeki İhtişam, Doğadaki Mimarlar, Darwinizmin İnsanlığa Getirdiği Belalar, İnsanın Yaratılışındaki Mucize, İslam Terörü Lanetler, Harika Canlılar 1-2, Kamuflaj, Kuşlardaki Mucize İngilizce olarak da hazırlanmıştır. Bu belgeseller İngiltere, Amerika, Avustralya, Pakistan, ve diğer pekçok ülkede dağıtılmaktadır. Harun Yahya'nın birçok kaseti aynı zamanda Arapça, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Boşnakça, Rusça, Arnavutça, Uygurca olarak da hazırlanmıştır ve yeni kasetlerin de hazırlanması çalışmalarına devam edilmektedir. (Harun Yahya eserlerinden yararlanılarak hazırlanan tüm dillerdeki belgesel filmler ve sesli anlatımlar için bakınız: (www.belgeseller.net)

Harun Yahya'nın dünyanın pek çok ülkesinde çeşitli dillerde düzenli olarak makaleleri yayınlanmaktadır. Bu makalelerin yer aldığı dergi ve gazetelerden sadece bir kısmını şöyle sıralamak mümkündür: Muslim Observer (ABD), Al-Jumuah (ABD), Al-Arab (ABD), Islamic Bulletin (Kaliforniya-ABD), Islam-Online (ABD), Youth Newsletter (ABD), Al-Manassah (ABD), Al-Mahjar (ABD), Iwan (ABD), Discourse (İngiltere), Daily Jang (İngiltere), Reality (İngiltere), Miracle (Kanada), Muslim's Digest (Singapur), Albalagh (Pakistan), Pakistan Observer (Pakistan), Islamic Insight (Avustralya), Tribune International (Avustralya), Takaful (Avustralya), Cimic Newsletter (Illinois, ABD), Radiance Weekly (Hindistan), Persatuan Darul Fitrah (Malezya), Jamiat (G.Afrika), Ar-Rasheed (G.Afrika), Iqra (Kenya), Bahrain Tribune (Bahreyn), MQ Tabloid (Endonezya), Republika (Endonezya), Ummi (Endonezya), Le Rappel (Mauritus), Vecernje Novosti (Yugoslavya),....
0


Özgürlük, hemen hemen her toplum ve ideolojiden kişinin hemfikir olduğu ve savunduğu bir kavramdır. İnsanlık tarihindeki çatışmaların, savaşların çoğundaki amaç, özgürlüğü kazanmak olmuştur.
Batı düşüncesinin özgürlüğe verdiği anlamı şöyle özetleyebiliriz: Özgürlük, insana, diğer insanlar (toplum) ya da devlet -veya başka herhangi bir kurum- tarafından hiçbir kısıtlama ve baskı yapılmamasıdır.Bugün Batı toplumlarının içinde bulundukları toplumsal yapı, modern Batı felsefesi tarafından tarifi yapılan "özgürlük" kavramının, insanın kurtuluşunu sağlamadığını göstermektedir.Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve bir kısım medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle evrimi hiç sorgulamadan kabul etmektedir. Oysa her geçen gün gelişen, paleoantropoloji, antropoloji ve mikrobiyoloji gibi bilim dalları, sözünü ettiğimiz yaygın inanışın aksine, evrim teorisini sürekli yalanlamaktadırlar. Evrimi ispatlamak için 150 yıldır aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi çürütmekten başka bir sonuca varamamışlardır.
Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin ideolojik yönüdür.