Balkanlardaki İslam'ın Kahraman Lideri: ALİYA İZZETBEGOVİÇ


Balkan Müslümanları İstanbul'daydı
Batı Trakya Müslümanları
Sahte Dünyanın Acılarından Tutku Ve Hırs
Çin'in Batıl İnancı: ŞAMANİZM

Mübarek Ramazan
Işığın Bilinmeyen Özellikleri
Vücudumuzdaki Sayaç : Tansiyon
"Dindar Evrim" Yanılgısına KURAN'DAN CEVAPLAR

www.darwinizmin
sonu.com

Araştırma'dan0

İçindekiler


13. sayımızda yine önemli konuları işlediğimiz dergimizle sizlerle beraberiz. Bu ayki kapak konumuzda Mübarek Ramazan ayını ele aldık. Ramazan ayının tüm Müslümanların huzur ve barış içinde yaşayacağı günlerin gelmesi için dua etmemize vesile olmasını temenni ediyoruz. Unutmayalım ki halen Filistin’de, Doğu Türkistan’da, Çeçenistan’da ve diğer pek çok ülkede Müslümanlar, oldukça büyük bir zulüm ve sıkıntı altında yaşamaktadırlar.
Derginiz Araştırma'nın bu sayısında ilginizi çekeceğini düşündüğümüz konulardan biri, B'nai B'rith'in Kirli Tarihi başlığını taşıyor. Bu yazıyı okuduğunuzda Amerika'daki Yahudi gücünün farklı bir boyutuna şahit olacaksınız. Siyonist zulmün yaşattığı unutulmaz acılardan biri olan Sabra-Şatilla katliamının 20. yıldönümü dolayısıyla bu konuda hazırlanmış önemli bir makale de derginizin sayfaları arasında yer alıyor.
İsrail'in Irak sorunundaki rolünü ve bu rolün nedenini çarpıcı bir biçimde gözler önüne seren, İsrail'in Irak Kartı başlıklı makale ise önemli bir açığı fark etmenizi sağlayacak bilgilerle hazırlanmış.
Derginizde ilk kez ele aldığımız önemli bir yeni konu da, Allah’ın Kuran’da dikkat çektiği münafık karakteri hakkında. Makalede, iki yüzlü, riyakar kimseleri nitelendirirken kullanılan "münafık” kelimesinin aslında Kuran’da üzerinde çokça durulan ve iman edenler için önemli bir konu olduğu anlatılıyor.
Bunların yanısıra balıkların her yöne doğru yaptıkları ani hareketlerin nedenini, sudaki sürtünmeyi engelleyen özel vücut yapılarını ve maksimum verim elde etmelerini sağlayan sistemlerini ise Deniz Altındaki Mühendisler başlıklı makalede bulacaksınız.
Toplumsal Eğitimin Önemi, Bolluk ve Bereketin Sırrı ve Gelecek Korkusu başlıklarını taşıyan yazılarımızı da önemle ve dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.
Dergimizin bu sayısının sayfaları arasında bilimsel makalelerle, tarihten günümüze ışık tutan konuların yer aldığı inceleme yazılarını da bulabilirsiniz.
Bu sayımızı da beğeniyle okuyacağınızı ümit eder, bir sonraki sayıda görüşmeyi temenni ederiz. Hoşçakalın...
0


Özgürlük, hemen hemen her toplum ve ideolojiden kişinin hemfikir olduğu ve savunduğu bir kavramdır. İnsanlık tarihindeki çatışmaların, savaşların çoğundaki amaç, özgürlüğü kazanmak olmuştur.
Batı düşüncesinin özgürlüğe verdiği anlamı şöyle özetleyebiliriz: Özgürlük, insana, diğer insanlar (toplum) ya da devlet -veya başka herhangi bir kurum- tarafından hiçbir kısıtlama ve baskı yapılmamasıdır.Bugün Batı toplumlarının içinde bulundukları toplumsal yapı, modern Batı felsefesi tarafından tarifi yapılan "özgürlük" kavramının, insanın kurtuluşunu sağlamadığını göstermektedir.Okullarda, bilimsel kaynaklarda ve bir kısım medyada, teori ispatlanmış bir gerçek gibi sunulmakta, pek çok insan da bu nedenle evrimi hiç sorgulamadan kabul etmektedir. Oysa her geçen gün gelişen, paleoantropoloji, antropoloji ve mikrobiyoloji gibi bilim dalları, sözünü ettiğimiz yaygın inanışın aksine, evrim teorisini sürekli yalanlamaktadırlar. Evrimi ispatlamak için 150 yıldır aralıksız sürdürülen çalışmalar, teoriyi çürütmekten başka bir sonuca varamamışlardır.
Bu gerçeğe rağmen, evrim teorisinin bu denli yaygın bir biçimde savunulması ve insanlara empoze edilmesinin tek nedeni ise, teorinin ideolojik yönüdür.